Ta strona powstała dla zaopatrzeniowców, którzy mają problem ze znalezieniem materiału ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, żaroodpornej oraz stopów niklu i tytanu. Stronę odwiedza dziennie kilka tysięcy osób a co ważne trafiają tutaj osoby zainteresowane tematem. Mile widziane są komentarze pod postami.

SZUKASZ MATERIAŁU DO ZAKUPU?, CHCESZ WIEDZIEĆ ILE KOSZTUJE BLACHA NIERDZEWNA?, ILE PRĘT? ITP. - WYŚLIJ ZAPYTANIE

jaroslaw.fajfer@hempel-metals.com lub zadzwoń na numer 515-223-796

hsm

hsm

środa, 7 kwietnia 2010

Dalszy wzrost cen stali nierdzewnych

Reakcje: 
India - Chennai - Stainless Steel shops - 03Image by mckaysavage via Flickr
Już 10 marca gdy pisałem poprzedni post przewidziałem podwyżkę cen na stal nierdzewną. Niestety wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na dalszy wzrost cen. Dodatki stopowe urosły w kwietniu o średnio 20 %.
Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, oczywiście przy gospodarce rynkowej lub jak kto woli w zgniłym kapitalizmie :-) podstawowym prawem jest popyt i podaż. Od pewnego czasu daje się zauważyć ożywienie rynku stali nierdzewnych na całym świecie a głównie w Azji. Proponuję mały quiz - proszę w komentarzach przewidywać, ile  będzie w maju kosztować np. blacha w gat. 1.4301 grubości np 3mm. Zapraszam do zabawy.

5 komentarzy:

 1. 15,00 zł/kg - pozdrowienia z Sierpca

  OdpowiedzUsuń
 2. w zależności kto sprzedaje i ile.
  ja pewnie zapłacę z 10 000 zł

  OdpowiedzUsuń
 3. masz rację opticost, ale mnie generalnie chodziło o informację, jak przewiduje dany zaopatrzeniowiec lub osoba kupująca stal nierdzewną cenę na maj( w przypadku blachy grub.3 w gat.1.4301)?. Oczywiście jest to forma zabawy i wróżenia z fusów, ale myślę może to być pożyteczna zabawa.

  OdpowiedzUsuń

Proszę o komentarz - preferowany użytkownik z kontem Google